O NASO NAS

Pracownia Łazarska powstała w 2011 roku jako inicjatywa dwojga absolwentów Uniwersytetu Artystycznego (ASP) w Poznaniu.To miejsce prowadzone przez młode, pełne pasji i zapału osoby.

Naszą specjalnością są kursy przygotowawcze do egzaminów na kierunki artystyczne i projektowe. W roku 2013 90% naszych kursantów dostało się na wybrane studia przy pierwszym podejściu (Zapytajcie kto i gdzie, chętnie się pochwalimy !). 
Opinie na nasz temat znajdziecie też TUTAJ.

Dzięki stałej współpracy z artystami i pedagogami z uczelni artsytycznych jesteśmy na bieżąco z wymaganiami stawianymi kandydatom na uczelnie artystyczne.

Organizujemy również różnorodne warsztaty artystyczne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. (Najbardziej popularne są  nasze warsztaty rzeźby wdrewnie.)

Prowadzimy też pracownię rzeźbiarską: wykonujemy na zamówienie rzeźby z każdego rozmiaru i materiału.

Poza Pracownią prowadzimy również Galerię Raczej, w której prezentujemy zarówno młodych debiutujących artystów, jak i uznanych twórców sztuki współczesnej z całego świata. Daje to uczestnikom naszych kursów i warsztatów możliwość stałego obcowania z najnowszą sztuką, co wpływa na ich ogólny rozwój artystyczny oraz poszerza wiedzę i zainteresowania.

Na polu sztuki realizujemy się zarówno teoretycznie jak i działamy twórczo: wciąż podnosimy swoje kwalifikacje i umiejętności.


Założyciele pracowni:

Łukasz Trusewicz

Magister sztuki, absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (ASP). Jako artysta zajmuje się sztukami wizualnymi, zwłaszcza rzeźbą, sztuką akcji i sztuką performance. Uczestnik licznych wystaw i prezentacji, m.in w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, w Galerii BWA w Bielsku Białej, Galerii Labirynt w Lublinie czy też w festiwali w  Berlinie, Mińsku czy Lwowie. Założyciel i jeden z prowadzących Galerię Raczej w Poznaniu.
W Pracowni Łazarskiej prowadzi zajęcia z rysunku, malarstwa oraz rzeźby.


Agnieszka Szablikowska

Magister sztuki, absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Zajmuje się działaniami edukacyjnymi i animacją kultury, jest współorganizatorką i kuratorką wystaw i prezentacji artystycznych w Galerii Raczej. Współpracuje z instytucjami i placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi w zakresie działań artystycznych i edukacyjnych.
Współpracowała między innymi z Galerią Miejską Arsenał czy też Festiwalem Malta w Poznaniu. W Pracowni Łazarskiej zajmuje się organizacją kursów i warsztatów, współprowadzi zajęcia z malarstwa oraz kursy historiii sztuki i sztuki współczesnej.Współpracują z nami między innymi :

Konrad Juściński
Doktorant Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (ASP). Zajmuje się sztukami wizualnymi i projektowaniem przestrzennym. Współpracował jako wykładowca i nauczyciel między innymi z Uniwersytetem Zielonogórskim, Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, Strefa-art we  Wrocławiu, Fashion School w Poznaniu, Liceum Plastycznym w Gorzowie Wlkp., Liceum Plastycznym w Poznaniu oraz jako trener w Wielkopolskim Stowarzyszeniu REFA (Poznań).
Uczestnik międzynarodowych i ogólnopolskich wystaw oraz festiwali (malarstwo, obiekty tkackie, performance). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2009.
W Pracowni Łazarskiej prowadzi zajęcia przygotowujące do egzaminów kierunkowych (Architektura, Architektura Wnętrz, Wzornictwo)

Ada Buchholc 
Magister sztuki, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznianiu na kierunku grafika projektowa. Ilustratorka i graficzka. Jest  rozpoznawalną postacią na scenie polskiej ilustracji, m.in. za sprawą regularnych publikacji dla klinetów takich jak: Przekrój, Twój Styl, Bluszcz DuJour, Reserved, Deni Cler, MaleMEN, Sukces, Exklusiv, Wprost Weekly, Przekrój Weekly, Architektura/Murator, Newsweek Polska, K Mag, Twój STYL, Cwiszn, Viva! Moda, Existence, GaGa, Res Publica Nowa, Warsaw Uprising Museum, Heineken Open'er Festival. Brała udział w wielu wystawach ilustracji, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zajmuje się także plakatem, komiksem, projektowaniem okładek do książek i płyt.

Z Pracownią Łazarską współpracuje od 2013 roku.


Pracownia Łazarska
Agnieszka Szablikowska
ul.Głogowska 53
60-738 Poznań
NIP 779-22-53-251
REGON 302227678

Galeria Raczej
Łukasz Trusewicz
ul.Głogowska 53
60-738 Poznań
NIP 673-187-11-26
REGON 321164138